Jakie rajstopy wybrać na zimę?

Wiele kobiet, kiedy przychodzi jesień i zima, a pogoda pozostawia wiele do życzenia, rezygnuje z ulubionych sukienek i spódnic na rzecz ciepłych spodni. Czy jednak musi tak być? Okazuje się, że nie, ponieważ na rynku można spotkać rajstiopy, które dzięki swojej grubości, mogą zastąpić niejedne ciepłe spodnie.

300 DEN grubości załatwi sprawę

Przeglądając ofertę rajstop rozmaitych producentów, zapewne zauważyłaś, że wiele z nich ma oznaczenie DEN. Czy zastanawiałaś się, co ono symbolizuje? Okazuje się, że jest to grubość splotu, który sprawia, że rajstopy są cienkie jak mgiełka lub grube i kryjące, dzięki czemu można je założyć na największe mrozy. Nie chcąc rezygnować zimą ze swoich ulubionych sukienek, wybieraj te modele, które mają dużą ilość DEN. Dzięki temu będziesz miała pewność, że nigdy nie zmarzniesz.

Co sprawdzi się przy futerkach i puchówkach?

Uważasz, że dobra stylizacja wyklucza zestawienie ze sobą futer, misiów i puchówek z rozmaitymi fasonami rajstop? Chcielibyśmy powiedzieć w tym momencie, że jesteś w błędzie. Okazuje się bowiem, że jeśli wybierzesz bardzo grube rajstopy w ciekawych kolorach, możesz stworzyć niebanalną stylizację, która skradnie serce niejednej osoby.

Kiedy sprawdzą się cieńsze rajstopy?

Skoro te najgrubsze nadają się na bardzo chłodne dni, kiedy można założyć rajstopy o cieńszym splocie? Te najcieńsze oczywiście latem, kiedy musimy dopasować się do obowiązującego w firmie dress codu lub kiedy nie lubimy, kiedy uda ocierają nam się jedno o drugie. Te średniej grubości – do 60 DEN z powodzeniem można wykorzystać wiosną i jesienią, kiedy robi się chłodniej, jednak temperatury nie są jeszcze na tyle niskie, aby porządnie zmarznąć.

A może rajstopy w sprayu?

A co zrobić, jeśli nie lubisz rajstop i pończoch, jednak przez wspomniany wyżej dress code jesteś zmuszona je nosić? Zapytaj prezesa, czy możesz używać specjalistycznego sprayu, dzięki któremu spryskane nogi wyglądają tak, jakbyś miała na sobie rajstopy. Jeśli się nie zgodzi, nie pozostanie Ci nic innego, jak kupno bardzo cienkich rajstop, które wyglądają jak mgiełka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *